03 gru 2019

Rezolucja w sprawie przystanku w Chabówce

Rada Powiatu Nowotarskiego poparła działania burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra w sprawie przywrócenia przystanku autobusowego przy S7 w Chabówce i na ostatniej sesji podjęła rezolucję w tej sprawie skierowaną do władz województwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Sejmiku Województwa Małopolskiego i parlamentarzystów.

Oto jej treść:

Rada Powiatu Nowotarskiego wskazuje na konieczność przywrócenia przystanku  autobusowego w miejscowości  Chabówka.

Oddanie do użytku nowego odcinka drogi ekspresowej S7 tzw. „zakopianki”  spowodowało, iż  w Chabówce  przestały zatrzymywać się autobusy  jadące  w kierunku  Krakowa i Zakopanego. Przewoźnicy  obsługujący linię autobusową  Kraków- Zakopane  zaczęli  usuwać     z rozkładów jazdy przystanek w tej miejscowości.

Opisana powyżej sytuacja stanowi ogromne utrudnienie dla okolicznych mieszkańców, którzy poczuli się wykluczeni komunikacyjnie  gdyż zostali pozbawieni możliwości dojazdu  do pracy, na studia i do szkół zarówno w kierunku Krakowa jak też Zakopanego. To również znaczące  utrudnienie dla turystów  licznie przybywających  do Rabki – Zdroju  i okolicznych miejscowości.

Rada Powiatu Nowotarskiego  w trosce  o mieszkańców i turystów  apeluje o podjęcie  działań zmierzających do ustalenia nowej dogodnej dla nich lokalizacji przystanku w Chabówce,   Jednocześnie Rada Powiatu udziela poparcia  Burmistrzowi Rabki - Zdroju  w staraniach podejmowanych w tym celu.

Rada Powiatu Nowotarskiego kieruje rezolucję do:

Marszałka Województwa Małopolskiego,  Wojewody Małopolskiego, Parlamentarzystów z terenu Podhala, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Radnych Sejmiku  Województwa Małopolskiego z terenu Podhala.