29 lis 2022

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ RĘKODZIEŁA w Rabce-Zdroju

Rabka-Zdrój to wręcz zagłębie rękodzielników i mistrzów tradycyjnego rzemiosła, dlatego w przedświątecznym czasie nie może zabraknąć w tej miejscowości targów, na których swoje wyroby zaprezentują lokalni twórcy!

Już 10 grudnia w Rabce-Zdroju odbędzie się kolejna edycja ŚWIĄTECZNEGO KIERMASZU RĘKODZIEŁA. W godzinach od 10 do 18 na Placu Św. Mikołaja powstanie klimatyczne miasteczko, gdzie znajdziecie ponad trzydzieści stoisk z ręcznie wytwarzanymi produktami, ale także wartościowymi propozycjami na świąteczne prezenty. Fani kulinariów również znajdą coś dla siebie. W aromatycznej strefie gastronomicznej będzie można najeść się do syta, albo ogrzać się ciepłym napojem – kawą, herbatą, grzanym winkiem lub ciepłym „kakałkiem”.

W tym roku kiermasz będzie jednodniowy, ale za to bardzo intensywny! Nie zabraknie świątecznych ozdób, biżuterii i ceramiki, dziecięcej mody i zabawek, malowanych obrazów, kalendarzy, przedmiotów wykonanych w technikach makramy i haftu, świątecznych przysmaków, tradycyjnych potraw i lokalnych przetworów, naturalnych kosmetyków i na dokładkę fantastycznych książek dla dzieci!

A to nie wszystko, bo organizatorzy szykują także sporo dodatkowych atrakcji, takich jak warsztaty czy występy artystyczne!

PROGRAM:
10:00 - 18:00 - Kiermasz Rękodzieła i Aromatyczna Strefa Gastronomiczna
11:00 - 13:00 - Występy kolędnicze
13:00 - 16:00 - Warsztaty dla dzieci (obowiązują zapisy*):
13:00 – szydełkowanie;
14:00 - tworzenie dekoracyjnych czapeczek Mikołajowych;
15:00 - warsztaty z robienia ruchomych zwierzaków-pacynek;
16:00 - tworzenie filcowych zakładek do książek.

*W trosce o bezpieczeństwo danych osobowych zapisy możliwe są tylko przez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/kpyLLV3azGAZp7sx6

Jeśli ktoś nie zdąży zapisać pociechy może zapytać prowadzącego przed rozpoczęciem warsztatu czy są jeszcze wolne miejsca. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/434hmrDt4

Organizatorzy: