25 mar 2022
Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki/Jan Lorek

Samorząd z dotacją

Gmina Rabka-Zdrój otrzymała dotację w wysokości 359 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Brzozowej. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a wręczył je małopolskich samorządowcom, podczas spotkania w Krakowie, wojewoda małopolski Łukasz Kmita. – Podpisane dzisiaj umowy to ponad 37 km odcinków drogowych, które zostaną wyremontowane, odbudowane, rozbudowane, przebudowane lub wybudowane na terenie południowej Małopolski. To także skrzyżowania, nowe lub przebudowywane obiekty mostowe (...). To blisko 66,4 mln zł na inwestycje infrastrukturalne, które będą służyć Mieszkańcom przez wiele lat. Dzięki ogromnemu rządowemu wsparciu zmieni się jakość podróżowania. Dojazdy do wybranych miejsc staną się krótsze. Warunki przejazdów będą bardziej komfortowe. A co najważniejsze, Małopolanie będą bezpieczniejsi – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Gmina Rabka-Zdrój otrzymała 359 571,00 zł na przebudowę drogi gminnej ul. Brzozowa. Zadanie podzielone jest na dwa etapy - dotacje została przeznaczona na sfinansowanie pierwszego z nich, co stanowi 60% kosztów. Koszt całej przebudowy to 599 285,53 zł. Umowę na dofinansowanie podpisali z wojewodą burmistrz Leszek Świder w obecności skarbnik Grażyny Dziechciowskiej.

Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki/Jan Lorek