27 lut 2017

Senioriadę czas zacząć!

Choć oficjalne otwarcie IV Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu, odbędzie się we wtorek, to już w poniedziałek jej uczestnicy zostali zaproszeni przez organizatorów do kina „Śnieżka” na pierwsze powitanie i zapoznanie z Rabką-Zdrojem. Do uzdrowiska na tegoroczną Senioriadę zjechało ponad 900 osób z 29 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Polski, Austrii i Ukrainy. Przewodniczący komitetu organizacyjnego Marek Szarawarski przedstawił zebranym w kinie gościom krótką historię uzdrowiska. Zebrani mogli także obejrzeć film promocyjny ukazujący walory Parku Zdrojowego i Rabki-Zdroju. Przed publicznością wystąpił dziecięcy zespół regionalny Majeranki, a goście chętnie robili sobie zdjęcia z dziećmi w strojach góralskich.

Późnym popołudniem wszyscy udali się do restauracji Victoria na wieczorek integracyjny. W restauracji powitała ich burmistrz Ewa Przybyło, prezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Anna Wzorek, wiceprezes Beata Śliwińska i Marek Szarawarski.

- Szanowni studenci, witam was w najpiękniejszym mieście na Podhalu – Rabce-Zdroju. Nie wiem, jak to robicie,  a jestem  z wami już czwarty rok, że z roku na rok jesteście coraz młodsi. Pogodę zamówiliśmy. Życzę wam udanej zabawy. Rabka was wita otwartymi ramionami – powiedziała burmistrz. Następnie wzniesiono toast i odśpiewano hymn Senioriady  autorstwa Joanny Groszek z UTW w Józefowie nad Świdrem. Po obiedzie seniorzy ruszyli do wspólnej zabawy na parkiecie.

2017-02-27-IV Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu - dzień 1

27 luty 2017