16 cze 2024

Skwer imienia Juliana Zubrzyckiego

W piątek Rada Miejska w Rabce-Zdroju jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie nadania skwerowi w Parku Zdrojowym, znajdującemu się koło pomnika i fontanny "Nerka", imienia Juliana Zubrzyckiego - dziedzica Rabki-Zdroju i twórcy uzdrowiska. W sobotę, podczas imprezy retro Dawnej Rabki Czar, pod pomnikiem Juliana Zubrzyckiego przewodniczący rady miejskiej Rafał Hajdyła, w obecności sekretarza miasta Roberta Wodziaka i radnych, przekazał uroczyście uchwałę prezes stowarzyszenia Małgorzacie Rybińskiej. A krótką prelekcję na temat Juliana Zubrzyckiego wygłosił były przewodniczący rady i przewodnik Michał Skowron. Finałem było uroczyste przecięcie wstęgi.

2024-06-15- Dawnej Rabki Czar cz.1

15 czerwiec 2024