14 paź 2020

Ślubowanie pierwszoklasistów

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju złożyli uroczyste ślubowanie. Jest to klasa wyjątkowa, bo sportowa, o poszerzonym programie wychowania fizycznego, pierwsza w historii szkoły - na co zwróciła uwagę dyrektor Wanda Macioł-Urbańczyk, przyjmując, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, ślubowanie od adeptów szkolnej nauki. Uczniowie, jak tradycja każe, ślubowali: „Być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, starać się być dobrym kolegą, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

- Chcę żebyście Państwo byli dumni ze swoich dzieci, z ich sukcesów edukacyjnych i sportowych, i wspierali je w każdej sytuacji - mówiła dyrektor zwracając się do rodziców.

Akt pasowania poprzedził program artystyczny przygotowany przez uczniów pod okiem pani Danuty Schmidt - wychowawcy klasy. Były też podziękowania ze strony rodziców i burmistrza Leszka Świdra, który wziął udział w uroczystości.

Dyrektor podziękowała władzom miasta, przekazując na ręce włodarza miasta i zastępcy Małgorzaty Gromali statuetkę oraz dyplom - za wszystko co robią dla szkoły i sportu.

Statuetkę przekazano również Dariuszowi Kondysowi, prezesowi KS Wierchy i jego żonie Bożenie prezes DPT Soft, za wspieranie sportu w szkole i przekazanie zestawów komputerowych. - Panu prezesowi i jego firmie zawdzięczamy bardzie wiele – podkreśliła dyrektor.

Burmistrz Leszek Świder podkreślił, że działania na rzecz szkoły i sportu traktuje jako swój obowiązek i swoją prace. - Mam nadzieję, że moja praca przyczyni się do tego, że uda się spełnić wasze marzenia - dodał.

Na koniec burmistrz złożył dyrekcji, pracownikom szkoły, nauczycielom i uczniom podziękowania i życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

2020-10-14-Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 1

14 październik 2020