12 paź 2021

Ślubowanie pierwszoklasistów

Październik to czas ślubowań pierwszych klas. Tak też i było na terenie naszego miasta i gminy. 12 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów szkoły. Sam akt pasowania, którego dokonała dyrektor Maria Janik, poprzedził ciekawy program artystyczny przygotowany przez uczniów pod okiem wychowawczyń klas pierwszych. Uczniowie z dużym przejęciem ślubowali "być dobrymi i uczciwymi, dbać o dobre imię szkoły, przyrzekali szanować nauczycieli i rodziców a nade wszystko ukochać swoją ojczyznę" Po tak ważnym przyrzeczeniu dyrektor Maria Janik uroczystym aktem pasowania przyjęła do społeczności szkolnej 48 pierwszoklasistów. Jako jeden z pierwszych gratulował pierwszoklasistom burmistrz Leszek Świder. - Mam nadzieję, że znajdziecie w szkole przyjaźnie na całe życie i będziecie mieli nauczycieli, którzy otworzą wam oczy na wiedzę i drugiego człowieka. I że będziecie potrafili znaleźć swoje miejsce w świecie - życzył uczniom burmistrz uzdrowiska, a z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia nauczycielom i pedagogom szkoły.

2021-10-12-Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 2 - cz.1

12 październik 2021