28 lip 2021

Sprawdź poziom natężenia pola elektromagnetycznego w Rabce

Z uwagi na duże zainteresowanie tematyką, Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza do skorzystania z interaktywnej mapy wskazującej poziom natężenia pola elektromagnetycznego. Na stronie www.si2pem.gov.pl dostępna jest  mapa, która prezentuje położenie stacji sieci telefonii komórkowej, nadajników i wyniki pomiaru uzyskane w długoletnich badaniach.

Pole elektromagnetyczne (PEM) to zjawisko powszechne w kosmosie. Jego źródłem są obiekty fizyczne, w tym także organizmy żywe np. człowiek. Pole to jest wszędzie tam, gdzie płynie prąd; również fale radiowe są jego źródłem.

SI2PEM to System Informacyjny o Instalacjach Wytwarzających Promieniowanie Elektro Magnetyczne, który opracowany został z myślą o mieszkańcach, firmach instalacyjnych i instytucjach związanych z ochroną środowiska.