14 cze 2022

Strażacy z gminy Rabka-Zdrój zbroją się i szkolą

Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Chabówce, Ponicach i Rdzawce otrzymali 4 komplety indywidualnego wyposażenia strażaka (ubranie specjalne, rękawice ratownicze, buty specjalne oraz hełm) oraz dla każdej jednostki torbę ratowniczą R1 z butlą tlenową w formie plecakowej. Ubranie i sprzęt zostały zakupione w ramach projektu „Numer alarmowy 112 łączy pogranicze polsko-słowackie”, który realizują wspólnie z jednostką ochotniczą na Słowacji DHZ Stara Lubovna. Ponadto w ramach mikroprojektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020 - zostanie przeprowadzony cykl specjalistycznych szkoleń teoretycznych oraz praktycznych dla strażaków z terenu gminy Rabka-Zdrój i miasta Stara Lubovna: „Taktyka gaszenia pożarów wewnętrznych”, „Szkolenie z zakresu ratownictwa drogowego” oraz „Szkolenie z zakresu udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej”.

W oficjalnym przekazaniu ubrań i sprzętu, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju, wziął udział burmistrz Leszek Świder, dyrektor Euroregion "Tatry" Michał Stawarski oraz przewodniczący Rady Związku Euroregion "Tatry" Bogusław Waksmundzki.

- Lepiej ćwiczyć, niż to później przerabiać w realnej sytuacji - chwalił praktyczne szkolenia burmistrz. Jak dodał, cieszy się, że udało się zrealizować projekt, który jest pomocny dla strażaków i przyniesie im realne korzyści, w postaci ubrań, sprzętu i wiedzy. - Naszym zadaniem jest, żeby to zabezpieczenie strażaków było jak najlepsze. I staramy się to robić. Cieszę się, że udało się to zrobić z Euroregionem "Tatry" - dodał.

2022-06-13-Przekazanie 4 kompletów indywidualnego wyposażenia strażaka w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja

13 czerwiec 2022