21 gru 2019

Świąteczne życzenia od burmistrza i górali

W jedności siła! Członkowie wszystkich dziecięcych zespołów regionalnych działających na terenie gminy Rabka-Zdrój spotkali się w starym kościółku Muzeum Orkana, nagrali świąteczną kolędę i wspólnie z burmistrzem Leszkiem Świdrem złożyli świąteczne życzenia mieszkańcom całej gminy oraz turystom spędzającym w Rabce-Zdroju święta. "Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim mieszkańcom, gościom i kuracjuszom świąt spędzonych w rodzinnym gronie, odpoczynku, nadziei, która nigdy nie gaśnie, radości, która udziela się wszystkim, miłości, która rodzi się na nowo i dobroci, która nigdy nas nie opuszcza. Życzę, aby nikomu w 2020 roku nie brakowało znajomych i przyjaciół, na który zawsze można liczyć" - winszował burmistrz, a w tle zabrzmiała kolęda "Jezusa narodzonego wszyscy witajmy", w wykonaniu najmłodszych członków dziecięcych zespołów regionalnych z Chabówki, Ponic, Rabki-Zdroju i Rdzawki - Majeranków, Prymnych, Robcusi i zespołu Powicher.

Dodajmy, iż wspólna świąteczna kolęda, to historyczne wydarzenie. Z inicjatywy burmistrza Leszka Świdra i przewodniczącej Komisji Kultury Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju dr Doroty Majerczyk, po raz pierwszy wspólnie wystąpiły ze sobą wszystkie zespoły regionalne działające na terenie gminy, śpiewając ramię w ramię świąteczną kolędę. To pierwsza taka inicjatywa, ale nie ostatnia, bo zarówno burmistrz, jak i przewodnicząca komisji kultury chcą, by współpraca pomiędzy zespołami regionalnymi z terenu gminy na stałe wpisała się w działalność kulturalną gminy. Leszek Świder i Dorota Majerczyk podkreślają, że należy postawić na współpracę i zgodę, na integrację całego środowiska i docenienie ludzi, którzy od lat są zaangażowani w rozwijanie i promowanie bliskiej każdemu z nas kultury regionalnej.