03 kwi 2019

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody mają na celu podniesienie świadomości społecznej na temat chorych na dziecięcy autyzm. Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Nie da się go wyleczyć. Dotyka wielu obszarów życia i powoduje, że dzieci rozwijają się inaczej. W Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju dzieci z opiekunami z rabczańskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci rozdawały ulotki i baloniki w kolorze niebieskim - to kolor symbolizujący tę chorobę – oraz przystroiły na niebiesko jedno z drzew w Parku Zdrojowym na którym wieszały plakaty z hasłami informującymi, co to jest autyzm i jakie są objawy tej choroby.

Do obchodów przyłączyło się również miasto Rabka-Zdrój. Budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rabce-Zdroju, znajdujący się w centrum miasta, został przyozdobiony w niebieskie dekoracje – kolor Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć na temat autyzmu, powinien zapoznać się z artykułem: www.polskananiebiesko.pl