1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 141 - burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
26 kwi 2021

„Święcone” u Podhalan

Członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się w niedzielę 25 kwietnia w kościele pw. Marii Magdaleny na dorocznym „święconym”. Poświąteczne posiady rozpoczęli tradycyjnie mszą świętą, którą odprawił dla nich ks. Andrzej Famułka i proboszcz kapelan oddziału ks. dr Paweł Duźniak. We mszy świętej uczestniczyły również dwa poczty sztandarowe - oddziału Gorczańskiego i koła Chabówka. Podczas nabożeństwa prezes oddziału Wiktor Zachwieja podziękował wszystkim za przybycie, obecnym oraz nowo przyjętym członkom za podtrzymywanie góralskiej tradycji, dziękował też za nadesłane życzenia. Msza święta była też okazją do uroczystego ślubowania, które na sztandar złożyło trzech nowych członków. Rotę ślubowania odczytał Wiktor Zachwieja, a ślubowali: Franciszek Dudzik, Helena Rapacz i Janusz Sobczak. Po mszy św. uczestnicy spotkania zrobili sobie wspólne zdjęcie i wpisywali się do kroniki pamiątkowej. Z uwagi na obostrzenia, nie odbyły się tradycyjne posiady w siedzibie oddziału przy ulicy Podhalańskiej.

2021-04-25-Święcone Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju

25 kwiecień 2021