27 mar 2023

Święto Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej Tadeusza Kościuszki

W sobotę 25 marca 7 Próbna Podhalańska Drużyna Wędrownicza "Viatores" z Rabki-Zdroju wzięła udział w corocznym Święcie Patrona ZHP Chorągwi Krakowskiej Tadeusza Kościuszki. Tegoroczna edycja odbyła się w sposób nieco inny niż w latach poprzednich.

Patrole kilka dni wcześniej otrzymały koordynaty kolejnych punktów gry.  Start gry rozpoczął się na punkcie w Woli Duchackiej, a kolejne koordynaty prowadziły przez takie miejsca Krakowa jak Rezerwat Przyrody Bonarka, Kopiec Krakusa, Rynek Podgórski, Kazimierz, aż do Rynku Głównego. Na każdym z punktów znajdowało się zadanie w postaci QRCode, związane z Tadeuszem Kościuszko.

O godzinie 15:00 na Rynku Głównym rozpoczął się Uroczysty Apel, w którym wzięło udział ponad 1700 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i seniorów a także władze Chorągwi Krakowskiej, Zastępca Naczelniczki ZHP oraz wiceprezydent Miasta Krakowa hm. Bogusław Kośmider oraz Wojewoda Małopolski p. Łukasz Kmita.

Podczas apelu zostały wręczone odznaczenia chorągwiane, Krzyże Zasługi dla ZHP, a także odznaczenia ministerialne.

Apel zakończył się o 16:00 a wszystkie patrole rozjechały się do domów.

KOMENDANT ZHP HUFCA PODHALAŃSKIEGO

pwd. Łukasz KOWALCZYK