30 paź 2018

Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu "ABC zarządzania wolontariatem"

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza przedstawicieli małopolskich NGOs i instytucji odpowiedzialnych za koordynację pracy wolontariuszy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu "ABC zarządzania wolontariatem" które odbędzie się dnia 9 listopada 2018r. w Wadowicach o godz. 9:00-16:00.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie    dedykowane jest koordynatorom, którzy na co dzień współpracują z wolontariuszami w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach, które zgodnie z prawem mogą korzystać ze świadczeń wolontariuszy. Szkolenie będzie szansą na zgłębienie wiedzy, wymianę doświadczeń i inspirację dla doświadczonych koordynatorów oraz poznanie zasad zarządzania wolontariuszami dla osób rozpoczynających współpracę z wolontariuszami.

Tematyka:

Aspekty prawne wolontariatu, rekrutacja i budowanie zespołu wolontariuszy, motywowanie i nagradzanie, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych

1. Pakiet podstawowy – czyli co KAŻDY powinien wiedzieć o wolontariacie:
  • Definicja wolontariatu
  • Rodzaje wolontariatu
  • Aspekty prawne wolontariatu zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – obowiązki Korzystającego
  • Prawa i obowiązki wolontariusza
  1. Przygotowanie placówki do współpracy z wolontariuszami:
  • Moja organizacja a Indywidualny Program Wolontarystyczny
  • Jak zbudować zespół wolontariuszy – metody/kanały rekrutacji, ogłoszenie rekrutacyjne
  • Niepisany kontakt oczekiwań
  1. Moja organizacja – Przyjazna Wolontariuszom??
  • Jak motywować i nagradzać wolontariusza, by został z nami jak najdłużej
  • Kryteria Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom
  • Diagnoza i karta naprawcza

Warunki Szkolenia:

Każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne, certyfikat oraz poczęstunek. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń .Ilość dostępnych miejsc: 14. Dokładne miejsce szkolenia zostanie podane osobom, które zakwalifikują się na szkolenie.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wypełnionego formularza

zgłoszeniowego do dnia 4 listopada 2018 r. na adres

,.

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY.

O Trenerze:

Monika   Pendolska   -   autorka   i   koordynatorka   projektów   społecznych,   animatorka wolontariatu, certyfikowana trenerka, doradczyni w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Założycielka i koordynatorka bielskiego Centrum Wolontariatu przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”. Członkini Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Z wolontariatem związana od 2007 r. Główną pasją zawodową jest praca z młodzieżą,  szkolenie  wolontariuszy  i  organizacji,  współpraca ze szkołami i wsparcie w rozwoju szkolnych kół wolontariatu. Mail: p

Więcej Informacji:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, Katarzyna Puśledzka,

,

Zapraszamy do udziału!

PROGRAM SZKOLENIA

09 listopada 2018 r, Wadowice

Trener: Monika Pendolska

Monika   Pendolska   -   autorka   i   koordynatorka   projektów   społecznych,   animatorka wolontariatu, certyfikowana trenerka, doradczyni w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Założycielka     i  koordynatorka  bielskiego  Centrum  Wolontariatu  przy  Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”. Członkini Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Z wolontariatem związana od 2007 r. Główną pasją zawodową jest praca   z  młodzieżą,  szkolenie  wolontariuszy  i  organizacji,  współpraca  ze szkołami i wsparcie w rozwoju szkolnych kół wolontariatu.

Tematyka szkolenia:

Pakiet podstawowy – czyli co KAŻDY powinien wiedzieć o wolontariacie

• Definicja wolontariatu
  • Rodzaje wolontariatu
  • Prawa i obowiązki wolontariusza

Przygotowanie placówki do współpracy z wolontariuszami

• Moja organizacja a Indywidualny Program Wolontarystyczny
  • Niepisany kontrakt oczekiwań

Moja organizacja – Przyjazna Wolontariuszom

• Jak motywować i nagradzać wolontariusza, by został z nami jak najdłużej
  • Kryteria Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom
  • Diagnoza i karta naprawcza