31 sty 2017

Związkowy opłatek

Członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się  swojej siedzibie przy ulicy Podhalańskiej na tradycyjnym „Opłatku”, żeby podsumować ubiegłoroczną działalność oraz porozmawiać i złożyć sobie życzenia na ten rok. Rozpoczęło się one mszą świętą w kościele pw. Św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem księdza Pawła Duźniaka, kapelana oddziału, z udziałem członków oddziału, ich rodzin, zaproszonych gości i pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych oddziałów z Bystrej Podhalańskiej, Skomielnej Białej, Nowego Targu i Spytkowic. Oprawę muzyczną mszy św. stworzyły zespoły Robcusie i Robcanie, a po nabożeństwie zespoły zaśpiewały kilka kolęd. W nabożeństwie, a potem w spotkaniu w starej szkole, na zaproszenie oddziału wzięła udział burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, której towarzyszył zastępca Robert Wójciak.

W siedzicie oddziału wszystkich przybyłych powitał prezes Edward Żarnowski. Przy tej okazji podziękował również osobom, które wystroiły izbę regionalną na spotkanie oraz przygotowały poczęstunek oraz wszystkim innym zaangażowanym w przygotowania. Słowa podziękowania skierował również do zaproszonych gości, sponsorów, pocztów sztandarowych i grupy kolędniczej. Dziękował wszystkim członkom za zaangażowanie i współpracę.

Głos zabrała również burmistrz Ewa Przybyło, która pogratulowała Gorczańskiemu Oddziałowi Związku Podhalan w Rabce-Zdroju ogromnej pasji w działaniu oraz podtrzymywania tradycji  i tożsamości regionalnej. - Gratuluję Państwu, że jesteście drogowskazami i życzę, żeby we wszystkich z Państwa była ta niesłabnąca pasja i miłość do naszej małej Ojczyzny. Wszystkim dużo zdrowia i wszystkiego dobrego - dodała.

Następnie uczestnicy spotkania połamali się opłatkami i złożyli sobie noworoczne życzenia. Spotkanie zakończyły posiady  i wspólne kolędowanie.

2017-01-29-Opłatek Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan

29 styczeń 2017