07 maj 2024

Burmistrz zaprzysiężony

Wybrany na kolejną kadencję burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, złożył przed Radą Miejską w Rabce-Zdroju ślubowanie. Ślubował dochować wierności prawu, a powierzony mu urząd sprawować dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Zakończył je słowami "Tak mi dopomóż Bóg". Po gratulacjach burmistrz wygłosił przemówienie, w którym zadeklarował rzetelną pracę o realizację obietnic.

Panie Senatorze, Szanowni Radni, drodzy Mieszkańcy i Goście!

Reforma samorządowa jest jedną z najbardziej udanych reform wprowadzonych po 1989 roku w Polsce. Ta reforma dała możliwość mieszkańcom decydowania o własnej gminie, daje możliwość wprowadzania zmian i rozwoju naszej gminy. Otrzymałem od mieszkańców w tych wyborach duży kredyt zaufania za co dziękuję i postaram się tego zaufania nie zawieść. W swoich działaniach zawsze szukam tego co nas łączy a nie to co dzieli. Nie chcę też uprawiać tzw. polityki lub kierować się uprzedzeniami czy osobistymi urazami ale dobrem mieszkańców.

Chcę podkreślić, że jestem otwarty na współpracę i uważam, że dobro Rabki i mieszkańców gminy Rabka-Zdrój powinno być ponad wszelkimi podziałami. Często możemy mieć różne zdanie, możemy się różnić i spierać ale po to, by wypracować najlepsze rozwiązania dla Rabki i jej rozwoju. Moim hasłem wyborczym było „Dla dobra wspólnego”, ale nie chciałbym by było to tylko hasło wyborcze na banerach. Kurz wyborczy opada, a mieszkańcy oczekują rzetelnej pracy i wywiązania się z zadeklarowanych obietnic.

Jestem przekonany, że to od nas wspólnie zależy czy będzie się nam tutaj dobrze żyło, pracowało i mieszkało. To z tą gminą związaliśmy naszą przyszłość, tu żyją i mieszkają nasze rodziny, znajomi i przyjaciele. Deklaruję pełną poświęcenia pracę, bo mam świadomość, że nie jest to praca na 8 godzin dziennie ale na wykonanie postawionych zadań.

Startowałem w tych wyborach po raz drugi by rozpoczęte zadania zakończyć a nowe realizować wraz z Radnymi, bo radni również w swoim programie wyborczym zaproponowali mieszkańcom swój program i realizację nowych zadań, które ułatwią nam wszystkim życie. Jako samorząd musimy podjąć trudne i czasem ryzykowne wyzwania ale wierzę, że nowo wybrani radni to grupa ludzi która nie chce tylko narzekać i dyskutować ale działać na rzecz lokalnej społeczności.

Chcę zapewnić, że zawsze będę starał się przedstawiać sensowne plany i rozwiązania, które korzystne wpłyną na rozwój naszej gminy, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców. Czasem nie wszystko będzie możliwe do zrealizowania, ale wierzę, że wspólnie z nową Radą ustalimy priorytety i kierunek działań na najbliższe 5 lat.

Doświadczenie naszej historii uczy, że jeżeli się nie zwalczamy ale potrafimy współpracować to przynosi nam to wymierne korzyści, czego Mieszkańcom, Radnym i sobie życzę

Leszek Świder

2024-05-07- I Sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju cz.1