1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
22 cze 2022

Teatr Chrząszcz na wakacje

Zapraszamy na wakacje z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie. Zespół, który przed pandemią często występował w Rabce, ostatnio gości w niej sporadycznie, występując częściej w innych miastach. Jest to niewątpliwa okazja by złapać „Chrząszcza” w rodzinnym mieście. Na widzów, zwłaszcza tych od 2 do 10 roku życia, czekają emocje, przygody i mądra zabawa w przedstawieniach opartych na autorskich tekstach i z muzyką na żywo. To w lipcu na scenie rabczańskiego amfiteatru, natomiast w sierpniu zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na przedstawienia dla najnajów, czyli widzów od 8 miesiąca życia. Zwłaszcza proszę zwrócić uwagę na spektakl „MI SIE” - będzie po raz pierwszy pokazywany w Rabce.

AMFITEATR ul. Chopina 17, Rabka-Zdrój

27.06 /poniedziałek/ godz. 16:00

Plum i Bulb - dla dzieci 5-10 lat

29.06 /środa/ godz. 16:00

Puk! Puk! - dla dzieci 3-9 lat

2.07 /sobota/ godz. 16:00

O! Wlazł kotek na płotek - dla dzieci 5-10 lat

17.07 /niedziela/ godz. 16:00

C jak CYRK - dla dzieci 2-8 lat

BIBLIOTEKA (dworzec PKP) ul. Orkana 27

24.08 /środa/ godz. 11:00

MI SIE - dla dzieci 2-6 lat

25.08 /czwartek/ godz. 11:00

Witajki i Papatki - dla dzieci 1-6 lat

26.08 /piątek/ godz. 11:00

Bam-Bam - dla dzieci 8 m-cy –5 lat

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na 30 min. przed wydarzeniem albo przelewem – info na stronie www.teatrchrzaszcz.pl

Dodatkowe informacje:

Teatr Chrząszcz w Trzcinie

www.teatrchrzaszcz.pl

fb: chrzaszczwtrzcinie

Organizator – Stowarzyszenie Lokomotywa

Partnerzy:

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju

Amfiteatr ul. Chopina 17, Rabka-Zdrój

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Orkana 27, Rabka-Zdrój

Opisy spektakli:

Plum i Bulb, czyli problemy z wodą /spektakl/

Pocieszny Agent Specjalnej Troski (o Środowisko) wyposażony jedynie w pistolet na wodę wyrusza na misję badawczą wyjątkowym pojazdem – batyskafem, z którego zamiast spalin lecą bańki mydlane. W podwodnych głębinach spotyka różne morskie stworzenia: ławicę ryb, wieloryba, rybę młot, rekina, no i wyjątkową rybę piłę Plum i ośmiornicę Bulb, a to jest dopiero początek przygód...

Włącz się do zabawy i zostań agentem specjalnym!

Spektakl o wydźwięku ekologicznym, co nie przeszkadza widzom w świetnej zabawie – od początku są angażowani w coraz bardziej dramatyczną akcję, aż do szczęśliwego finału.

Czas trwania: 60 min.

PUK! PUK! /spektakl/

Historia przyjaźni bojaźliwego Mamuta, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Słuchanie dziwnych dźwięków, pokonywanie strachu, budowanie więzów emocjonalnych to motywy przewodnie tego przedstawienia.

O! Wlazł kotek na płotek /spektakl/

Historia oparta na znanej piosence "Wlazł kotek na płotek" porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu mapet.

C jak CYRK

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Czas trwania: 60 min.

MI SIE

Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać.

Witajki i Papatki

Motywem przewodnim spektaklu są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania… . Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze… co jeszcze? Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem!

Bam-Bam

„Bam–bam” to spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy, którego motywem przewodnim są piłki. Od najmniejszej do największej, w różnych kolorach i konfiguracjach. Zabawy aktorów wciągają widzów w akcję, odsłaniają kolejne niespodzianki związane z piłkami. Wydają z siebie różne dźwięki, zmieniają wielkości, tworzą zwierzęta, rakietę, słońce i deszcz. Wciągają dzieci w grę wyobraźni. Spektakl zawiera elementy popisów iluzjonistycznych i żonglerki. Ważnym elementem jest też muzyka na żywo na różnych nietypowych instrumentach.