17 cze 2019

Trek Enduro MTB Series w Rabce-Zdroju

Już w najbliższy weekend, w Rabce-Zdroju, odbędą się pierwsze w Polsce, dwudniowe zawody rowerowego enduro – Trek Enduro MTB Series.

Zawodnicy będą mieli do pokonania aż 8 odcinków specjalnych (OS-ów). Trasy zostały wyznaczone i przygotowane przez, wywodzący się z Rabki, najszybszy team enduro w Polsce – Eskimoo Racing. Można się więc spodziewać, że odcinki będą ciekawe, długie i wymagające dla startujących, a co za tym idzie, widowiskowe dla kibiców.

Wśród atrakcji towarzyszących, jakie czekają na odwiedzających miasteczko zawodów, znajdujące się przy rabczańskim Amfiteatrze, Organizatorzy zaplanowali m.in.

- Centrum Testowe Trek - do dyspozycji testujących 30 topowych modeli rowerów, w tym rowery elektryczne,
- mini wyścig dla dzieci prowadzony w formule "każdy wygrywa". Wyścig odbędzie się w sobotę o 14.00 na deptaku przy Amfiteatrze. Udział jest bezpłatny, zapisy od godziny 13.00 w Biurze Zawodów.
Dzieciaczki wystartują w dwóch kategoriach wiekowych – A/3-4 lata i B/5-6 lat. Koniecznym wyposażeniem każdego mini zawodnika jest rower lub rowerek biegowy i oczywiście kask,
- w sobotę, od godziny 17.00 koncert na żywo. Zagrają zespoły XYZ, No Line oraz Krzywa Alternatywa, wstęp na koncert jest wolny,

Rywalizacja na trasach będzie trwała dwa dni. Ostatni z odcinków będzie odcinkiem „miejskim”, przebiegającym od Kina w Rabce w okolicę Kawiarni Zdrojowej.

Wśród najbardziej aktywnych kibiców rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Dekoracja zwycięzców w niedzielę około godziny 17.00.

Harmonogram zawodów Trek Enduro MTB Series :

SOBOTA 22.06

9.30 – 17.00 – Wyścig Enduro. Zawodnicy startują spod Amfiteatru, ruszają co 25sek. i udają się na starty odcinków. Odcinki będą przebiegały na Luboniu, Krzywoniu i Grzebieniu. W pierwszy dzień 4 odcinki, w drugi 3 + odcinek miejski.

10.00-16.00 – Testy rowerów Trek. Namiot z rowerami będzie rozłożony przy Amfiteatrze. Bezpłatnie będzie można wypożyczyć rower testowy (30 modeli do wyboru, w tym rowery elektryczne + rowery dla dzieci)

14.00 – Mini wyścig dla dzieci. Będzie to wyścig w formie zabawy, a nie poważnej rywalizacji, czyli "każdy wygrywa" .

- miejsce: Amfiteatr, ul. Chopina 17, Rabka-Zdrój
- termin: sobota, 22 czerwca, start godz. 14.00
- udział - bezpłatny
- kategorie: A: 3-4 lata, B: 5-6 lat
- zapisy: Amfiteatr, od godziny 13:00
- wymagany jest kask i swój rower/rowerek biegowy

17.00-22.00 – Koncerty zespołów XYZ/NO LINE i KRZYWA ALTERNATYWA

NIEDZIELA 23.06

9.30 – 16.00 – Wyścig Enduro. Zawodnicy startują spod Amfiteatru, ruszają co 25sek. i udają się na starty odcinków. Odcinki będą przebiegały na Luboniu, Krzywoniu i Grzebieniu. Ok. 14.00 start odcinka miejskiego.

Ok.17.00 Dekoracja zawodników i oficjalne zakończenie zawodów.