11 kwi 2017

Triolki w finale festiwalu "TALENTY MAŁOPOLSKI"

Triolki będą reprezentować Powiatowe Centrum Kultury w finale XXX Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski" 2017. W eliminacjach powiatowych festiwalu nominację otrzymali: solista  Paweł Zduniewicz lat 9 i zespół wokalny TRIOLE w składzie: Martyna Majda, Żaklina Stróżak, Lidia Latawiec, Zuzanna Wójcikiewicz, Wojciech Hanusiak i Grzegorz Pazdur. Wyróżnienia otrzymali soliści: Milenka Filas lat 6, Michał Zduniewicz lat 10 i Karolina Szczurowska lat 15. Wszyscy kształcą się wokalnie w Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan. W eliminacjach powiatu nowotarskiego brało udział 368 wykonawców w 116 podmiotach wykonawczych. Finał odbędzie się w maju, w Dobczycach a nagrodą główną jest występ w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie. Życzymy dalszych sukcesów.

Relacja: Mariola Burcan, Kawaler Orderu Uśmiechu