01 lip 2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju

Spotkanie najstarszej grupy wiekowej to przede wszystkim pożegnanie ośmioklasistów przez młodszych kolegów. Klasy VII pod opieką wychowawców przygotowały krótki program artystyczny, w którym  wystąpiły Mażoretki, po nim wszyscy zebrani “wypłynęli” w rejs  “Parostatkiem” Krzysztofa Krawczyka, podczas którego uczniowie klas VIII otrzymali drobny upominek od uczniów klas VII.

Znalazły się również słowa podziękowania absolwentów za wspaniałe chwile, jakie dane im było przeżyć w murach szkoły. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły.

Następnie głos zabrała Małgorzata Gromala, zastępca burmistrza Rabki - Zdroju, która pogratulowała absolwentom oraz życzyła wszystkim udanych wakacji. Burmistrz wraz z Joanną Kudelą, zastępcą dyrektora szkoły wręczyła rodzicom uczniów kończących szkołę listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia w nauce i zachowaniu. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów samym absolwentom.

Spotkanie młodszej grupy wiekowej rozpoczęła akademia przygotowana przez klasę IVc i Vb. Uczniowie przygotowali program artystyczny, który wprowadził wszystkich w klimat wakacji. Nie zabrakło piosenek oraz wierszy podkreślających radość wszystkich z nadchodzącego wypoczynku.

Po części artystycznej głos zabrała dyrektor Kudela, która  życzyła wszystkim radosnych wakacji oraz wręczyła nagrody i dyplomy uczniom klas IV-VIII za bardzo dobre wyniki w nauce, za osiągnięcia matematyczne, przyrodnicze, humanistyczne, sportowe, za aktywność na rzecz szkoły i środowiska.

Zakończenie roku szkolnego najmłodszej młodszej grupy wiekowej to przede wszystkim pożegnanie trzecioklasistów, którzy za rok rozpoczną już naukę w klasie czwartej. Były podziękowania słowem i piosenką, nie zabrakło również licznych nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce i pracy społecznej.