20 kwi 2017

Uzdrowisko pozytywnych zmian

W dniu 20 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju odbyło się pierwsze spotkanie pn. Uzdrowisko pozytywnych zmian, dotyczące podjęcia wspólnych działań służących zmianie wizerunku Rabki-Zdroju.

W spotkaniu uczestniczyli zarówno przedstawiciele samorządu w osobie Burmistrza Rabki-Zdroju, Zastępcy Burmistrza, Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oraz Ekodoradcy, a także kierownictwo instytucji oraz przedstawiciele środowisk medycznych z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego oraz Uzdrowiska Rabka S.A.

Na spotkaniu zostały omówione i ustalone wspólne działania, mające na celu sprawne przekazywanie dobrych informacji oraz poprawę wizerunku uzdrowiska Rabka-Zdrój. Samorząd Rabczański obok już uruchomionej stacji pomiarowej i pobornika pyłowego do przeprowadzania badania zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10 w ramach PMŚ (Państwowego Monitoringu Środowiska)  podjął się stworzenia aplikacji, dzięki której każdy będzie mógł sprawdzić rzeczywisty stan powietrza w uzdrowisku. Natomiast lekarze zobowiązali się do podjęcia działań służących wypracowaniu raportu, jaki wpływ  m.in. na układ oddechowy  oraz krążenia ma  zanieczyszczenie powietrza.

Było to pierwsze z cyklu spotkań. O kolejnych będziemy informować Państwa na bieżąco.