04 gru 2018

VI Senioriada 2019

Organizatorzy VI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu poinformowali, że jej najbliższa edycja odbędzie się w dniach 25-26 lutego 2019 r. w Rabce-Zdroju. Szóstej Senioriadzie patronują: Burmistrz Rabki – Zdroju, Starosta Powiatu Nowotarskiego i  Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW. Pomysł zorganizowania imprezy „zrodził się” na początku 2013 roku podczas posiedzenie Rady Programowej RUTW. Celem Senioriady jest integracja studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów, promocja naszego regionu. Miejscem zawodów będą obiekty sportowe, rekreacyjne i kulturalne na terenie naszego miasta. Prawo startu, w grupach wiekowych: 50+, 60+, 70+, 80+, 90+ mają Studenci UTW.

VI  OGÓLNOPOLSKA ZIMOWA SENIORIADA na PODHALU  RABKA – ZDRÓJ, 25-26 lutego 2019

Celem SENIORIADY jest integracja studentów UTW, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach ”fair play”, wspieranie aktywnego trybu życia seniorów oraz  promocja naszego regionu.

Miejscem zawodów będą obiekty sportowe, rekreacyjne, kulturalne na terenie miasta i gminy Rabki-Zdroju: Wyciąg narciarski „U Żura”. Biuro Organizacyjne: Muszla Koncertowa.

w VI OGÓLNOPOLSKIEJ  ZIMOWEJ SENIORIADZIE na PODHALU„RABKA – ZDRÓJ 2019” prawo startu mają Studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń seniorów - rocznik 1969 i starsi.

Program SENIORIADY

- 25 lutego (poniedziałek) „Dzień Integracyjny”, „Biesiada góralska” przy muzyce - "Przystań w Kabanosie" Spytkowice

- 26 lutego (wtorek) Dzień konkurencji sportowych.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Marek Szarawarski