1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 116 - silny wiatr!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
01 kwi 2021

VIII Ogólnopolska Zimowa Senioriada  na Podhalu - on-line

Po wnikliwym przeanalizowaniu problemów stojących przed organizatorami i uczestnikami postanowiliśmy kontynuować „VIII Ogólnopolską Zimową Senioriadę, Rabka-Zdrój 2021”  w zmodyfikowanej, zdalnej formule. Szczególnym celem „ZDALNEJ” SENIORIADY było  zdobywanie nowych doświadczeń organizacyjnych w czasie pandemii.

4 lutego 2021 roku w obecności Burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra i urzędującego Członka Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karola Skrzypca organizatorzy: Elżbieta Szarawara, Małgorzata Kaznowska i Marek Szarawarski uroczyście zapalili  znicz a następnie wszyscy  uczestnicy spotkania wygłosili tradycyjną formułę otwarcia.

W „VIII Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie  na Podhalu, Rabka-Zdrój 2021 – on-line” udział wzięli seniorzy z następujących miejscowości: Andrychów, Bytom, Kielce, Lublin, Miechów, Myszków, Nowy Sącz, Spytkowice, Tychy, Wiedeń, Wojkowice,  Rabka-Zdrój.

Terenem wspólnej zabawy i rywalizacji były obiekty sportowe, rekreacyjne, kulturalne i inne w miejscowościach uczestników VIII Senioriady.

Dwanaście  organizacji seniorialnych zgłosiło 281 zawodników w tym 205 kobiet.  Nadesłane sprawozdania  pokazały kreatywność naszych Kolegów Seniorów. Startowano między innymi w konkurencjach:  zjazd na dętkach i na „jabłku”,  jazda na nartach,  rzut  śnieżkami do celu,  spacery i wędrówki szlakami, ścieżkami, alejami, prawdziwy Nordic Walking, szachy, skrable, strzelanie z pistoletu i karabinu pneumatycznego, lepienie bałwana oraz turniej brydżowy.

Szczegółowe relacje z „VIII Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady  na Podhalu, Rabka-Zdrój 2021 – on-line” znajdziecie na: http://www.u3w.rabka-net.pl/senioriada2021.html

Zaglądajcie też na strony: http://www.u3w.rabka-net.pl/,  oraz    http://www.rabka.pl/

Stowarzyszeniom, biorącym udział naszej imprezie przesłaliśmy kurierem statuetki za udział, pamiątkowe medale oraz okolicznościowe pocztówki. Biuro Turystyczne BIT-BORT  przygotowało pakiet marketingowy, a rabczańskie  pensjonaty, sanatoria, lokale gastronomiczne i inne zakłady  załączyły swoje materiały promocyjne.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego wyrazy wdzięczności przekazuję  patronom Krzysztofowi Faberowi Staroście Powiatu Nowotarskiego, Leszkowi Świdrowi Burmistrzowi Rabki-Zdroju, fundatorowi kilkudziesięciu statuetek, niezmiennie  od ośmiu lat, Andrzejowi Dubielowi a także  partnerom oraz  współorganizatorom.

VIII Ogólnopolska Zimowa Senioriada  na Podhalu - on-line współfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju oraz Powiatu Nowotarskiego.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękuję, że byliście z nami.

Planowany termin IX Senioriady - poniedziałek i wtorek w pierwszym tygodniu po zimowych feriach 2022.

Wirusowi się nie damy! Do Rabki za rok zapraszamy.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Marek Szarawarski