1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 73 - Silny wiatr!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
18 lis 2021

Więcej pieniędzy na bezdomne zwierzęta

Rada Miejska w Rabce-Zdroju zwiększyła dotację na realizację Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Rabka-Zdrój. Celem programu jest m.in. zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, odławianie bezdomnych zwierząt, poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt, zapewnianie opieki nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie. Samorząd wydał już w tym roku 32 tys. zł na zapewnienie miejsca w schronisku bezdomnym zwierzętom. Była to cała kwota przeznaczona w budżecie na ten rok. Stąd potrzeba zwiększania środków, które pozwolą na kompleksową realizację programu do końca 2021 roku.