11 mar 2020

Wielka historia w małym miasteczku - wykład odwołany

W związku sytuacją epidemiczną i dużym prawdopodobieństwem wprowadzenia kolejnych ograniczeń, jesteśmy zmuszeni przełożyć wykład prof. Andrzeja Chwalby, który miał się pierwotnie odbyć 18.03.2020 r. w Rabce w Bibliotece Publicznej. O nowym terminie poinformujemy.

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprasza na spotkanie z cyklu "Światopoglądy", podczas którego będzie możliwość wysłuchania wykładu znamienitego polskiego uczonego. W tym roku gościem będzie prof. Andrzej Chwalba z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego autor cenionych wysoko publikacji, które łączą kompetencje naukowe z świetną narracją. Dzięki temu książki profesora czyta się niemal jak dobrą powieść, czego przykładem z ostatnich lat jest  historia I wojny światowej "Samobójstwo Europy".

Prof. Chwalba przedstawi proces rozwoju małych galicyjskich miejscowości, takich jak Rabka, w perspektywie bardzo głębokich przemian życia społecznego od połowy XIX wieku. Dzięki czemu będzie można lepiej zrozumieć mechanizmy zmian dziejących się globalnie, ale kontekście grup lokalnych.

Wykład: Wielka historia w małym miasteczku. Co wpływało na rozwój małopolskich miejscowości

będzie 18 marca 2020 r. w środę od 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju ul. Orkana 27 (budynek dworca kolejowego).