1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 183 - Burze!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
20 gru 2019

Wigilia dla samotnych

W stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, zorganizowane przez burmistrza Leszka Świdra oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Obok burmistrza i wiceburmistrz Małgorzaty Gromali, przy wigilijnym stole zasiedli m.in. księża Józef Kapcia i Dariusz Pacula, radni miejscy oraz prezes PKPS w Rabce-Zdroju Urszula Chrustek. Zebranych gości przywitała kierownik OPS Barbara Łopata, życząc swoim podopiecznym zdrowych, ciepłych, spędzonych w serdecznej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.

Zanim wszyscy zasiedli do posiłku,  bogaty koncert kolęd przedstawiła grupa byłych wychowanków  z przedszkola w Chabówce z pomocą pań wychowawczyń i radnej Doroty Majerczyk.

Burmistrz Leszek Świder złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia. - Szanowni Państwo, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, spełnienia marzeń. Życzę Wam żeby ludzie na których liczycie, nigdy Was nie zawiedli. Następnie głos zabrał ksiądz Józef Kapcia, rozpoczynając od wspólnej modlitwy i po  pobłogosławienia posiłku wszyscy przystąpili do składania sobie życzeń łamiąc się przy tym opłatkiem. Na zakończenie zasiedli do wspólnego posiłku.

Na wigilijną wieczerzę zaproszono 92 osoby, które ugoszczono czerwonym barszczem z uszkami, smażoną rybą z surówką i ziemniakami, ciastem oraz kompotem. Wszystkie osoby samotne biorące udział w spotkaniu otrzymały zakupiony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju słodki upominek i artykuły żywnościowe, które w części sfinansował darczyńca z Rabki. Nie zapomniano również o 25 osobach chorych, które nie mogły przyjść na spotkanie. Im świąteczna wieczerza dostarczona została do domu. Osoby, które miały trudności z powrotem do domu, zostały odwiezione do swojego miejsca zamieszkania przez pracowników Straży Miejskiej.