04 kwi 2022

Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Burmistrz  Rabki-Zdroju informuje , iż zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 12 marca 2022r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa – każdemu podmiotowi w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, która zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy może być przyznane świadczenie pieniężne .

Wysokość świadczenia  wynosi 40 zł za osobę dziennie.

Świadczenie jest przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia nie  dłużej niż za okres 60 dni, świadczenie jest wypłacane z dołu.

Wniosek o świadczenie pieniężne  należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju ul. Parkowa 2 w godzinach pracy Ośrodka.

Termin rozpatrzenia wniosku wynosi 1 miesiąc od dnia złożenia wniosku w Ośrodku.

Wypłata świadczenia może być uzależniona od warunków zakwaterowania i wyżywienia. Świadczenie nie przysługuje jeśli warunki zakwaterowania i wyżywienia zagrażają zdrowiu lub życiu ludzi.

Świadczenie nie przysługuje jeśli we wniosku podano nieprawdę.

Złożone wnioski będą weryfikowane przez upoważnionych pracowników .

Informacje w powyższej sprawie można uzyskać pod nr telefonów 18 26 80 482 lub  18 26 79868

kategoria: Powiązane pliki [3]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf RODO UA.pdf 22-04-04 09:05 254.22KB pobierz plik: RODO UA.pdf