22 gru 2020

Wspólne obawy

"Wszystkie decyzje Rządu dot. ograniczeń, podejmowane są w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie społeczeństwa" - podkreśla w liście do burmistrza Leszka Świdra dyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii Dominik Borek, podzielając obawy o trudną sytuację, w jakiej znalazły się w związku z pandemią polskie uzdrowiska, w tym Rabka-Zdrój. Burmistrz w liście do szefa rządu przekonywał, że zamknięcie uzdrowisk spowoduje nieodwracalne i daleko idące skutki dla naszej uzdrowiskowej miejscowości, zarówno dla budżetu samej gminy jak i wszystkich przedsiębiorców utrzymujących siebie oraz swoich pracowników. "Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wnikliwie analizuje sytuację na rynku usług turystycznych. W celu złagodzenia skutków pandemii COVID-19 w sektorze turystyki, MRPiT od wielu miesięcy podejmuje działania zarówno legislacyjne, jak i poza legislacyjne. Działania są skierowane dla całej branży turystycznej" - pisze w odpowiedzi dyrektor departamentu, a cały jego list poniżej.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Odpowiedź MRPiT dla Rabki-Zdroju.pdf 20-12-22 17:48 103.2KB pobierz plik: Odpowiedź MRPiT dla Rabki-Zdroju.pdf