03 maj 2024

3 Maja w Rabce-Zdroju

W Rabce-Zdroju odbyły się obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym ich punktem była uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez ks. proboszcza Dariusza Paculę w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju. We mszy wzięły udział liczne poczty sztandarowe, reprezentujące lokalne organizacje i środowiska, którym przewodniczył poczet sztandarowy Samorządu Rabki-Zdroju i harcerze 1 WDH im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Rabce-Zdroju. Lokalne władze na uroczystościach reprezentował Burmistrz Leszek Świder, radni miejscy i radni powiatowi: Piotr Wójciak, Renata Możdżeń Starowicz i Stanisław Kiersztyn.

Msza w kościele św. Teresy miała patriotyczny charakter. Oprawę muzyczną mszy przygotowała Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój pod kierownictwem Jacka Klinowskiego, która również po nabożeństwie przed  świątynią zagrała kilka melodii patriotycznych. Po południu na deptaku miał miejsce koncert Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój, która wykonała marsze i pieśni patriotyczne.

2024-05-03- Święto Konstytucji 3 maja w Rabce-Zdroju

3 maj 2024