03 maj 2019

Wyróżnienie dla parafii NMP Matki Kościoła w Rdzawce

W ramach tegorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego, decyzją samorządu województwa przyznano wyróżnienie dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce – na co dzień pieczołowicie opiekującej się zabytkowym, drewnianym kościołem pw. Krzyża Świętego na Piątkowej Górze, znanym jako „kościółek na Obidowej”

Nagroda i wyróżnienia przyznawane są tym, którzy od lat starają się zachować od zniszczeń nie tylko świątynie, ale także historyczną pamięć o zabytkach architektury drewnianej w Małopolsce.

Przypomnijmy, że patronem nagrody jest dr Marian Kornecki, który zapisał się na kartach historii naszego regionu jako wybitny historyk sztuki i uczony bez reszty oddany ratowaniu ojczystego dziedzictwa kulturowego. Był wyjątkowym znawcą architektury drewnianej, a także niestrudzonym inwentaryzatorem tych zabytków.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM

2019-05-03-Kościółek św. Krzyża na Obidowej w Chabówce