Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

06 cze 2017

Wystartowała jubileuszowa spartakiada

W hali Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia jubileuszowej XV Spartakiady Integracyjnej Dzieci i Młodzieży. Zebranych w hali gości i uczestników powitała w imieniu komitetu organizacyjnego Barbara Rapacz, dyrektor Zespołu Przedszkoli Specjalnych dla dzieci przewlekle chorych. Ze zgromadzonymi, dziękując za zaproszenie na uroczystości, w imieniu własnym i burmistrz Ewy Przybyło, przywitał się także wiceburmistrz Robert Wójciak, a wraz z nim inni zaproszeni goście m.in. z Uzdrowiska Rabka, Kuratorium Oświaty czy Zespołu Szkół Uzdrowiskowych. Wiceburmistrz podkreślił, że jubileusz to doskonała okazja do złożenia podziękowań inicjatorom i wieloletnim organizatorom imprezy - co też uczynił. Z kolei pomysłodawca i wieloletni współorganizator spartakiady Marek Szarawarski odczytał list, jaki do uczestników i organizatorów skierował starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Zgodnie z tradycją, symbolicznego otwarcia dokonały dzieci przekłuwając z hukiem kolorowe balony. W Spartakiadzie Integracyjnej biorą udział uczniowie i podopieczni: Zespołu Szkół Specjalnych przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym, Zespołu Szkół Uzdrowiskowych, Zespołu Przedszkoli Specjalnych dla Dzieci Przewlekle Chorych, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej dla Dzieci Niewidomych filia OSW w Laskach.

Spartakiada potrwa przez dwa tygodnie. W tym czasie mali sportowcy rywalizować będą w takich dyscyplinach jak m.in. dwa ognie, kręgle, piłka nożna, pływanie, skok w worku, rzut piłką lekarską, tor przeszkód czy wyścig wózków. Finał imprezy odbędzie się 20 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II.

2017-06-06-XV Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży

6 czerwiec 2017