06 cze 2017

Zielone Świątki w Chabówce

Już po raz piąty przy Białej Kapliczce w Chabówce odbyły się tradycyjne  „Zielone Świątki”. Rozpoczęły się  mszą święta i nabożeństwem  czerwcowym, które celebrowali ks. Józef Małota z Rabki - Zdroju oraz ks. Paweł Skowron z Chabówki. Oprawę wokalno-muzyczną mszy przygotowali dziecięco-młodzieżowy zespół regionalny „Majeranki” oraz kapela „Gorcanie” z Niedźwiedzia. Oficjalnego powitania wszystkich dokonała sołtys Chabówki Renata Wdówka. Gościnnie na scenie plenerowej  wystąpili:  najmłodsza szkółka gry na instrumentach ludowych, prowadzona przez Jakuba Rusieckiego oraz  zespoły działające przy  Gorczańskim Oddziale  Związku Podhalan „Robcusie” i „Robcanie”.

Mimo, że niesprzyjające warunki pogodowe pokrzyżowały plany  w drugiej części  imprezy, to  i tak tradycyjna  „watra” została rozpalona. Zadbali o to druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Chabówki. Poczęstunek dla zespołów przygotowały  gaździny z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej  w Chabówce. Wśród organizatorów imprezy znalazło się również lokalne Ognisko Związku Podhalan w Chabówce z prezesem Krzysztofem Wójciakiem na czele.

Materiały prasowe zespołu Majeranki.

Autor filmu: Rafał Zając

2017-06-04 Zielone Świątki w Chabówce