17 kwi 2024

XIX Rozpoczęcie Sezonu Turystyki Górskiej

PTTK Oddział w Rabce-Zdroju zaprasza na przejście piesze na trasie Żegiestów Wieś- Pusta Wielka – Wyżnie Młaki (szlak żółty)- bacówka Nad Wierchomlą (szlak niebieski) - Wierchomla Mała.

Na trasie spotkamy trzy ciekawe zabytki kultury łemkowskiej: w Żegiestowie cerkiew w stylu staroruskim (obecnie kościół parafialny) - nieopodal polany Wyżnie Młaki znajduje się kapliczka pod Jaworzynką, w Wierchomli Wielkiej cerkiew z pełnym ikonostasem.

Czas przejścia ok. 5 godzin (bez czasu spędzonego przy bacówce), długość trasy ok.12 km, suma podejść ok. 640m. Najwyższy punkt na trasie Pusta Wielka 1061m.

TERMIN: 21.04.2024 r

WYJAZD: 6.00  Parking przy budynku PTTK w Rabce Zdrój ul. Piłsudskiego 1; 6.15  Dworzec busów w Mszanie Dolnej

ZAPISY:  do 19 kwietnia - PTTK Rabka Zdrój ul. Piłsudskiego 1, parter w godzinach pracy biura Tj:  wtorek i czwartek w godz 15.00 do 18.00 lub  pod  tel. kom.  + 48 504 653 791

Istnieje możliwość wpłaty wpisowego na konto: nr konta: 80 8815 0002 0000 0016 8830 0001 (w tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko uczestnika)

KOSZT: 90 zł/os dla członków PTTK ( z aktualną składką); 120 zł/os dla osób nie zrzeszonych w PTTK (cena zawiera koszty przejazdu, przewodnika, ubezpieczenie, pamiątkową odznakę zlotową)

Szczegółowe informację na naszej stronie: https://rabka-zdroj.pttk.pl/

Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przewodnik może zmienić trasę przed lub w trakcie wycieczki.

Wpłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji w dniu wycieczki.