03 kwi 2024

Zapłonęła Watra Pamięci w 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Mieszkańcy Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości spotkali się we wtorek wieczorem 2 kwietnia w szałasie Związku Podhalan na placu targowym, żeby wspólnie wspomnieć największego z Polaków - św. Jana Pawła II - i pomodlić się w Jego intencji. 2 kwietnia 2024 roku minęła 19 rocznica śmierci Papieża-Polaka.

Spotkanie, którego mottem były Jego słowa "Bądźcie ze mną", rozpoczęło się od zaśpiewania Barki przez zebranych i zespół góralski Związku Podhalan, a modlitwę różańcową poprowadził ksiądz proboszcz Piotr Iwanek z parafii pw. Św. Marii Magdaleny. O godz. 21.37, w godzinie śmieci Papieża-Polaka, górale ułożyli z pochodni krzyż, który zapłonął wraz z Watrą Pamięci.

Z powodu żałoby, ogłoszonej przez burmistrza Rabki-Zdroju po tragedii w Parku Zdrojowym nie było uroczystego przejścia do Ogrodu Różańcowego. Wiązankę i znicz pod pomnikiem papieskim złożyła tylko delegacja Związku Podhalan.

2024-04-02-Watra Pamięci w 19. rocznicę śmierci Jana Pawła II

3 kwiecień 2024