31 maj 2023

Zaproszenie na spotkanie ws. utworzenia muzeum Rabki-Zdroju

Burmistrz Rabki-Zdroju serdecznie zaprasza na spotkanie w celu omówienia i rozważenia potrzeby utworzenia muzeum Rabki-Zdroju, które odbędzie się w  05 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 na Sali Obrad Urzędu Miejskiego.

Rabka-Zdrój to malownicze miasto o bogatej historii i niezwykłym dziedzictwie kulturowym. Od dawna jesteśmy świadkami rozwoju naszego miasta, które przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów. Dlatego jesteśmy przekonani, że nadszedł czas, aby stworzyć muzeum, które stanie się prawdziwym skarbem dla naszej społeczności. Jest wiele argumentów uzasadniających potrzebę utworzenia takiego muzeum w Rabce-Zdroju. Przede wszystkim, nasze miasto ma wyjątkową historię, która zasługuje na uwiecznienie i przekazanie przyszłym pokoleniom. Muzeum pozwoli nam zachować i eksponować unikalne pamiątki, dokumenty i dzieła, które są związane z naszą przeszłością. Będzie to doskonała okazja, aby spojrzeć wstecz, zgłębić naszą tożsamość i docenić nasze korzenie.

Nie możemy zapomnieć o turystyce, która jest nieodłącznym elementem naszej lokalnej gospodarki. Muzeum  miasta Rabka-Zdrój przyciągnie turystów zainteresowanych historią, kulturą i tradycją. To oznacza większy ruch turystyczny, co wpłynie pozytywnie na rozwój lokalnych przedsiębiorstw, sklepów i usług.

W związku z powyższym, zapraszam Państwa na spotkanie, które odbędzie się w dniu 05 czerwca 2023 r. o godzinie 17:00 na Sali Obrad w siedzibie Urzędu Miejskiego. Wierzymy, że Państwa obecność i zaangażowanie są niezwykle istotne dla realizacji tego ambitnego projektu. Pragniemy usłyszeć Wasze pomysły, opinie i sugestie, abyśmy mogli wspólnie budować muzeum, które będzie dumą i odbiciem naszego miasta.