09 mar 2020

Zebranie sprawozdawcze w OSP Ponice

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Ponicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2019. Otwarcia zebrania dokonał prezes dh Czesław Rapacz. Następnie prezes powitał strażaków i przybyłych gości: burmistrza Leszka Świdra, prezesa Miejsko-Gminnego Związku OSP druha Jacka Klinowskiego, radną Małgorzatę Hoim, sołtys Jolantę Świder, dowódcę JRG Jacka Fica oraz przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Adama Radonia.

Sprawozdanie za 2019 r. odczytał naczelnik dh Paweł Kościelniak. Potem po kolei zaprezentowano sprawozdania finansowe, z pracy komisji rewizyjnej oraz projektu planu działalności i planu finansowego na rok 2020. W głosowaniu zarząd otrzymał jednomyślnie absolutorium.

Burmistrz Leszek Świder zapewnił strażaków, że samorząd chce wyjść naprzeciwko ich oczekiwaniom, a budowa remizy w Ponicach, to ważne i potrzebne zadanie. Podziękował też strażakom za dotychczasową pracę i działalność. Podziękowania za pracę w imieniu zarządu miejsko-gminnego, powiatowego oraz wojewódzkiego przekazał strażakom prezes Jacek Klinowski. Między innymi nowej remizy i nowych adeptów pożarnictwa oraz godnych następców życzył druhom natomiast dowódca JRG w Rabce-Zdroju.

Podczas spotkania strażacy i przybyli goście zapoznali się z projektem przyszłej remizy OSP i zaplanowanym harmonogramem prac. - Zrobimy wszystko, żebyście tę remizę mieli – zadeklarował burmistrz Leszek Świder.