1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 116 - silny wiatr!3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
29 maj 2023

Zmarła najstarsza rabczanka

W wieku 103 lat w Rabce-Zdroju zmarła Władysława Niżnik, najstarsza mieszkanka naszej gminy. Była rodowitą rabczanką. Urodziła się 22 kwietnia 1920 roku w Rabce-Zdroju, za mąż wyszła w 1950 roku za Władysława Niżnika, który zmarł w 1999 roku. W małżeństwie przeżyła 49 lat. Często sięgała pamięcią do lat młodzieńczych oraz do lat minionych bardzo bogatych w różne wydarzenia miłe i pozytywne. Niestety nie zabrakło też trudnych i ciężkich  przeżyć z czasów wojny, gdy pracowała u Niemców w zajętym przez nich na szpital wojskowy, a później na sanatorium budynku dr Tadeusza Malewskiego (obecnie Szpital Kardiologiczny). Doczekała się czwórki dzieci. W ostatnich latach życia tryskała radością, zawsze widać było uśmiech na jej twarzy. Bardzo lubiła śpiewać. Była bardzo przywiązana do ziemi i bardzo kochała miejsce, w którym spędziła życie. Była osobą pogodną, cieszącą się radością życia i cechującą się wielką pobożnością. Jej pogrzeb odbędzie się 30 maja o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej na Zaborni. Aktualnie najstarszą mieszkanką Rabki-Zdroju jest również 103-letnia (urodziny będzie obchodzić w grudniu) Anna Lenkiewicz-Brycka.