08 mar 2018

Rozwój sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Na wniosek burmistrz Ewy Przybyło, Rada Miejska w Rabce-Zdroju uchwaliła wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na terenie gminy Rabka-Zdrój na lata 2018-2022. Plan przygotował i będzie realizował Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rabce-Zdroju, który odpowiada za ciągłość zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odbiór ścieków. Plan uwzględnia w szczególności inwestycje w zakresie zachowania ciągłości świadczonych usług, poprawę jakości standardów dotychczasowych usług oraz rozbudowę systemu wodociągowego i kanalizacyjnego, przez co planuje się pozyskać nowych klientów. Głównym celem planu jest osiągnięcie standardów wyznaczonych przez regulacje krajowe i unijne.

W zakresie urządzeń wodociągowych planuje się: przebudowę sieci wodociągowej przy ulicach Ruchu Oporu, Cichej, Wiejskiej, Brzozowej i Garncarskiej w Rabce-Zdroju; przebudowę odcinków rurociągu wody surowej z ujęcia w Rabie Wyżnej do Stacji Uzdatniania Wody "Poniczanka"; wyposażenie zestawów hydroforowych w urządzenia monitorujące jakość wody przepływającej przez stację hydroforową; modernizację Stacji Uzdatniania Wody "Luboński" poprzez doposażenie w lampę UV, przebudowę systemu monitoringu i sterowania procesami technologicznymi oraz roboty budowlane poprawiające właściwości termoizolacyjne obiektu; modernizację ujęcia wody powierzchniowej na potoku Lubońskim oraz opracowanie dokumentacji i budowę nowej SUW "Poniczanka".

W zakresie urządzeń kanalizacyjnych planuje się: przebudowę sieci kanalizacyjnej przy ulicach Cichej i Brzozowej w Rabce-Zdroju; budowę sieci kanalizacji sanitarnej przy ulicach Zakopiańskiej, Gorczańskiej i Wójtowiczowej w Rabce-Zdroju; opracowanie dokumentacji i budowę sieci kanalizacyjnej przy ulicy Rabskich w Rabce-Zdroju oraz w miejscowości Ponice powyżej kościoła; modernizację oczyszczalni ścieków poprzez wymianę systemu sterowania procesami technologicznymi, modernizację części biologicznej tj. głównie systemu napowietrzania i dekantacji ścieków.

WIELOLETNI PLAN ROZWOJU I MODERNIZACJI URZĄDZEŃ WODOCIĄGOWYCH I URZĄDZEŃ KANALIZACYJNYCH NA LATA 2018-2022

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Plan wieloletni ZWiK.pdf 18-03-08 08:54 1.02MB pobierz plik: Plan wieloletni ZWiK.pdf