22 kwi 2020

Jubileusz 100-lecia Urodzin mieszkanki naszej Gminy Pani Władysławy Niżnik

Niecodzienną uroczystość Jubileuszu 100-lecia Urodzin obchodziła dzisiaj Pani Władysława Niżnik mieszkanka Rabki-Zdroju.

Ten dzień, to nie tylko zaszczyt dla Jubilatki i wielkie święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Rabka-Zdrój. To doniosła i niecodzienna chwila, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek nie tylko najbliższej rodziny, ale także nas wszystkich.

Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Pani Władysławie dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Tak sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem.

Pani Władysława Niżnik z domu Wójtowicz jest rodowitą Rabczanką, urodziła się 22 kwietnia 1920 roku w Rabce-Zdroju, za mąż wyszła w 1950 roku za Władysława Niżnika, który zmarł w 1999 roku. W małżeństwie przeżyła 49 lat, często sięga pamięcią do lat młodzieńczych oraz do lat minionych bardzo bogatych w różne wydarzenia miłe i pozytywne. Niestety nie zabrakło też trudnych i ciężkich  przeżyć z czasów wojny gdy pracowała u Niemców w zajętym przez nich na szpital wojskowy, a później na sanatorium budynku
dr Tadeusza Malewskiego (obecnie Szpital Kardiologiczny).

Dostojna Jubilatka z pewnością może być dumna, myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pomimo sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha, ma 4 dzieci ( 2 córki i 2 synów) doczekała się 2 wnuków i 2 wnuczek oraz 2 prawnuczek. To właśnie członkowie rodziny sprawiają jej najwięcej radości. Otoczona jest wspaniałą opieką najbliższej rodziny, a szczególnie córki Elżbiety, z którą aktualnie zamieszkuje.

Pani Władysława to wspaniała osoba, która tryska radością, zawsze widać uśmiech na jej twarzy. Bardzo lubi śpiewać. Jest bardzo przywiązana do ziemi i bardzo kocha miejsce, w którym mieszka. Jest osobą pogodną, cieszącą się radością życia i cechującą się wielką pobożnością.

Serdeczne gratulacje i życzenia oraz kwiaty i upominek przekazał Dostojnej Jubilatce Burmistrz Rabki- Zdroju mgr Leszek Świder za pośrednictwem Straży Miejskiej. Jubilatka otrzymała listy gratulacyjne także od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika. Stulatka swoje szczególne urodziny świętowała w czasie pandemii. Niestety musiało obejść się bez przyjęcia i osobistych odwiedzin z uwagi na bezpieczeństwo, jednak jest to Jubileusz piękny i wyjątkowy, więc świętowanie warto odłożyć na później.

Warto podkreślić, że w naszej Gminie w tym roku uroczystość Jubileuszu 100-lecia Urodzin obchodzić będzie jeszcze troje Jubilatów - Pan Jan urodzony w sierpniu oraz Pani Anna i Pani Marianna urodzone w grudniu.