14 lip 2023

Pani Krystyna Rączka kolejną stulatką w naszej Gminie!

Niecodzienną uroczystość Jubileuszu 100-lecia Urodzin obchodziła dzisiaj Pani Krystyna Rączka mieszkanka Rabki-Zdroju. Ten dzień, to nie tylko zaszczyt dla Jubilatki i wielkie święto rodzinne, ale również ważne wydarzenie w historii Gminy Rabka-Zdrój. To doniosła i niecodzienna chwila, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek nie tylko najbliższej rodziny, ale także nas wszystkich.

Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Pani Krystynie dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Tak sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

Serdeczne gratulacje i życzenia oraz kwiaty i upominek wręczył Dostojnej Jubilatce Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i kierownik USC Agnieszka Cukrzycoń. Jubilatka otrzymała listy gratulacyjne także od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity.

Pani Krystyna Rączka zd. Klocek urodziła się 14.07.1923 roku w Nowym Targu, wyszła za mąż w październiku 1943 roku za Jana Rączkę, w małżeństwie przeżyli 54 lata, mąż zmarł w 1997 roku. Wychowali troje dzieci – dwóch synów Romana i Włodzimierza oraz córkę Stanisławę. Swoją pierwszą pracę Pani Krystyna podjęła w latach pięćdziesiątych w zakładach gastronomicznych na dworcu kolejowym w Chabówce. Potem przez wiele lat aż do emerytury pracowała w przedsiębiorstwie Miejskiego Handlu Detalicznego pełniąc funkcję kierownika w sklepie gospodarstwa domowego. Pani Krystyna, pomimo swojego zacnego wieku cieszy się dobrą formą i doskonałą pamięcią. W chwili obecnej mieszka z córką Stanisławą. Dostojna Jubilatka jest praprababcią 1 praprawnuczki, prababcią 3 prawnuczek i 5 prawnuków oraz babcią 5 wnuczek i 2 wnuków. Recepty na długowieczność Jubilatka nie podaje, ale w domu w którym mieszka daje się odczuć przyjazną atmosferę, miłość, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę. To stąd bierze się radość życia Pani Krystyny oraz życzliwość dla ludzi.

2023-07-14-Jubileusz 100-lecia Urodzin mieszkanki naszej Gminy Pani Krystyny Rączki

14 lipiec 2023