04 lut 2019

17. edycja Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej zakończona

W sobotę 2 lutego 2019 r. w Kawiarni Zdrojowa odbyło się uroczyste zakończenie 17 edycji Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W imieniu Burmistrza Rabki –Zdroju nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron.

Po 2-letniej przerwie organizatorom udało się reaktywować ligę i już po raz 17 przez 3 miesiące emocjonowaliśmy się piłką nożną na wysokim poziomie. Wstępnie do ligi zgłosiło się 10 drużyn. 3 drużyny w trakcie rozgrywek się wykruszyły i do końca dotrwało 7 ekip. Rozgrywki ligowe prowadził sędzia piłkarski Paweł Folwarski . Zwyciężyła mocna drużyna TS Patroni. Drugie miejsce przy równej ilości punktów, jednak lepszym bilansem bezpośrednich pojedynków, wywalczyła drużyna T-18. Trzecie miejsce na podium uzupełniła drużyna Nokaut. Kolejne miejsca odpowiednio zajęły : 4-Termoinvest.pl, 5-TP Ulani, 6-FC Unia i 7-Chłopaki z Blaszaka.

Królem strzelców z 27 bramkami został Patryk Kwiatek – TS Patroni. Najlepszym bramkarzem został Borys Karnicki – Nokaut, natomiast najlepszym  zawodnikiem– MVP ligi – został Dawid Antolak – TS Patroni.

Organizatorzy dziękują: Burmistrzowi Rabki-Zdroju za Patronat, którym od początku objął rozgrywki ligi. Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Bosko w Skawie za udostępnienie hali sportowej pod rozgrywki, oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Rabce-Zdroju, Restauracji Zdrojowa,  Sklepom sportowym Koperniak, FHU Ellena i Hot Chicken Bar za pomoc w organizacji uroczystości zakończenia ligi.

Zdjęcia: Jan Ciepliński

2019-02-02-17. edycja Rabczańskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej