04 maj 2019

3 Maja w Rabce-Zdroju

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Rabce-Zdroju miały tradycyjny przebieg. Jak co roku, w południe, odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie w kościele św. Marii Magdaleny, któremu przewodniczył ks. proboszcz Paweł Duźniak, wzięli udział mieszkańcy i turyści. Oprawę muzyczną mszy św. przygotowała Orkiestra Dęta OSP w Rabce-Zdroju, a wzięły w niej udział liczne poczty sztandarowe, zuchy i harcerze, przedstawiciele służb mundurowych, a samorząd miejski reprezentowali burmistrz Leszek Świder, przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Józef Skowron i radni. Po mszy św. przed kościołem, a potem w amfiteatrze, orkiestra pod kierownictwem Jacka Klinowskiego dała koncert „Witam maj, 3 maj”.

2019-05-03-Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 maja w Rabce-Zdroju

3 maj 2019