08 sie 2018

Autobus dla ociemniałych

W Starostwie Powiatowym w Nowym Targu podpisano umowy na dofinansowanie ze środków PFRON z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” na zakup autobusu. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi otrzyma dofinansowanie na zakup autobusu dla osób niewidomych z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Zakup nowego autobusu jest niezbędny do pełnej realizacji założeń i celów wychowawczo-dydaktyczno-rehabilitacyjnych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rabce-Zdroju. Obecny autobus, z którego korzysta ośrodek ma już ponad 20 lat i nie spełnia odpowiednich norm technicznych i unijnych. Łączny koszt realizacji projektu to 330 000,00 zł z czego 198 000,00 zł to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu