03 maj 2019

Czar starych samochodów

Jak co roku, w weekend majowy do Rabki-Zdroju zajechali uczestnicy Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. To już dziesiąty raz, jak odwiedzają nasze miasto i prezentują rabczanom oraz gościom spędzającym w Rabce-Zdroju majówkę, niezwykłe zabytkowe samochody. W rabczańskim amfiteatrze można było 2 maja oglądać 50 samochodów, a wśród nich takie marki jak: Mercedes, Fiat, BMW, Tatra, Austin-Healey, Rover, Triumph, Oldsmobile, Syrena, Borgward, Jaguar. Chętnych do zdjęć i przyjrzenia się z bliska tym cudom motoryzacji nie brakowało, a  tegoroczny zlot udowodnił, że jest to lubiana i popularna atrakcja. Gościem wydarzenia był również burmistrz Leszek Świder, który pogratulował organizatorom tego przedsięwzięcia.

Zlot, jak co roku, miał akcent charytatywny. Tym razem zbierano datki na rzecz kilkumiesięcznego podopiecznego Fundacji Worwy Bartusia Wójciaka, pacjenta kliniki w Prokocimiu, który wymaga leczenia i rehabilitacji. Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych ma bazę w Białce Tatrzańskiej. Jego uczestnicy, właściciele zabytkowych samochodów z całej Polski, rokrocznie spotykają się na Podhalu i przez kilka dni odwiedzają miejscowości naszego regionu.

2019-05-02-XIX Tatrzański Zlot Samochodów Zabytkowych

2 maj 2019