3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
03 paź 2019
kategoria:
Aktualności

Didi-Goliada 2019 - VIII edycja turnieju im. Łukasza Miśkowca

W dniach 28-29 września 2019 r. odbyła się na stadionie klubu KS Wierchy w Rabce VIII edycja turnieju piłkarskiego dziecięcych drużyn „Didi-Goliada 2019” im. Łukasza Miśkowca – tragicznie zmarłego młodego piłkarza tego klubu, którego uważano za jeden z największych talentów piłkarskich na Podhalu.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych w których wzięło udział 25 drużyn – łącznie około 300 zawodników. Emocje i zabawa były przez cały czas trwania turnieju niesamowite, a umiejętności, jakie zaprezentowali zawodnicy i to nawet tych najmłodszych roczników, były fantastyczne. Poza nagrodami dla drużyn, organizatorzy przydzielili nagrody indywidualne w kategoriach: Król strzelców, Najlepszy zawodnik oraz Najlepszy bramkarz. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Oprócz meczy każda drużyna brała udział w konkursach indywidualnych, które na koniec wyłoniły w każdej grupie wiekowej „Mistrza żonglerki” i Mistrza techniki”. Za te kategorie zawodnicy także otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody. Na miejscu zorganizowany był bufet, który uraczył zawodników oraz licznie zgromadzonych rodziców, opiekunów i kibiców gorącym posiłkiem oraz napojami.

W dniu pierwszym, od rana zmierzyło się 8 drużyn w kategorii „młodzik”. Walka była zażarta i stała na wysokim poziomie. Zwyciężyła drużyna gospodarzy - Didi-Gol Czerwoni. Drugie miejsce wywalczył zespół KS Zakopane, a trzecie zawodnicy Harnasia Tymbark. Pozostałe miejsca zajęły w kolejności: Orkan Raba Wyżna, Strzelec Budzów, Didi-Gol Niebiescy, Wisła Czarny Dunajec i Wierchy Rabka. Królem strzelców został Szymon Worwa – Didi-Gol Czerwoni - strzelec 12 bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrano Dawida Lipowego – KS Zakopane, natomiast Najlepszym bramkarzem został Kacper Drożdż – Harnaś Tymbark. Mistrzem żonglerki został Paweł Zduniewicz – KS Wierchy Rabka, który zrobił 327 kapek, natomiast mistrzem techniki – Tomasz Gacek – Didi-Gol. Nagrody wręczał Burmistrz Rabki-Zdroju – Leszek Świder.

Przy pięknej pogodzie od godziny 15.00 rywalizację zaczęło 9  drużyn w najmłodszej kategorii „Żak”. Mecze rozgrywane były równolegle na 4 boiskach. Wynik w tej kategorii nie był sprawą najważniejszą. Drużyny grały w systemie każdy z każdym, jednak na koniec nie wszystkie drużyny zostały jednakowo sklasyfikowane, a wszyscy zawodnicy zostali także jednakowo nagrodzeni. Jednak mimo to walka na boisku była fantastyczna. Co się działo podczas tych meczy zostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych, którzy bawili się i dopingowali maluszków. W turnieju wzięły udział następujące drużyny: Orkan Szczyrzyc, Master Kids Skawa, Strzelec Budzów, FA Bystra Sidzina, KS Zakopane, Sokół Słopnice, Wierchy Rabka i Didi-Gol Rabka.

W dniu drugim (w niedzielę) od samego rana, od godz. 9.00, zagrało swój turniej 8 drużyn w kategorii „Orlik”. Najlepszą okazała się drużyna Futbolica Kraków, która swoją grą zachwyciła obecnych na stadionie znawców tematu. Takiego spokoju w grze, doskonałej gry od tyłu nie powstydziłaby się żadna, nawet seniorska ekipa. Drugie miejsce wywalczył zespół Master Kids Skawa, a trzecie zawodnicy FA Kraków. Pozostałe miejsca zajęły w kolejności: Didi-Gol Rabka, Helena Nowy Sącz, Wierchy Rabka, Rysy Bukowina Tatrzańska oraz Szarotka Rokiciny Podhalańskie. Królem strzelców został Jakub Rzeszótko – MasterKids Skawa, strzelec 9 bramek. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Antoni Ryś – Futbolica Kraków – Didi Gol 1, natomiast Najlepszym bramkarzem został Filip Chodorowski – FA Kraków. Mistrzem żonglerki został Maciej Skoczek – Futbolica Kraków, który zrobił 110 kapek. Mistrzem techniki został Patryk Bąk – Helena Nowy Sącz.

Organizatorzy serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju: m.in. Burmistrzowi Rabki-Zdroju za objęcie patronatem i obecność na turnieju oraz Zarządowi Klubu KS Wierchy za udostępnienie obiektu. Wszystkim firmom, które wsparły finansowo organizację turnieju oraz wszystkim tym, dzięki którym mógł ten turniej dojść do skutku, głównie rodzicom za upieczenie ciast, pracę przy grillu i bufecie, a także przy wielu, wielu innych zadaniach.

Do zobaczenia za rok.

Redagował: Piotr Kuczaj
kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Didigoliada 2019_wyniki_tabele.pdf 19-10-03 11:20 1.47MB pobierz plik: Didigoliada 2019_wyniki_tabele.pdf