07 sie 2018

Dożynki Gminne w Ponicach - program

Burmistrz Rabki-Zdroju, Sołtys i Rada Sołecka Ponic, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie „Poni…ce do kłębka” i Ochotnicza Straż Pożarna w Ponicach mają zaszczyt zaprosić mieszkańców, turystów i kuracjuszy na Dożynki Gminne, które odbędą się 19 sierpnia w Ponicach.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 od mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony w Kościele Parafialnym NMP Królowej Polski  w Ponicach. Potem dożynkowy korowód przejdzie na boisko sportowe. Tu odbędzie się powitanie uczestników uroczystości, oficjalne wręczenie chleba Gospodarzom Dożynek, prezentacja wieńców dożynkowych i ocena stoisk oraz wystawy plonów sołectw Chabówka, Ponice i Rdzawka. Następnie na scenie zaprezentuje się zespół regionalny Prymni i Orkiestra Dęta OSP z Rabki-Zdroju. Wieczorem rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem „Gejzery”.

Dożynki Gminne Ponice - 19  sierpnia  2018 r.

PROGRAM:

14:00 - uroczysta Msza Święta Dziękczynna za plony‘ 2018 w Kościele Parafialnym pw. NMP Królowej Polski

15:00 - dożynkowy korowód – przemarsz uczestników na boisko sportowe

15:30 - powitanie Mieszkańców, Turystów Kuracjuszy przez Sołtysa Ponic;

- wystąpienie Burmistrza Rabki-Zdroju;

- wręczenie chleba Gospodarzom Dożynek;

- konkursowa prezentacja wieńców dożynkowych;

- ocena stoisk i wystawy plonów z sołectw Chabówka, Ponice i Rdzawka

16.30 - koncert Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój

17:00 - ogłoszenie wyników konkursów dożynkowych, odczytanie protokołu jury, wręczenie nagród

17:30 - występ Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Prymni”