23 lip 2018

Góralski festyn w amfiteatrze

Kolejny udany festyn góralski zorganizowały zespoły regionalne Robucie i Robcanie z Gorczańskim Oddziałem Związku Podhalan w Rabce-Zdroju. Sobota w amfiteatrze w Rabce-Zdroju należała do górali, który zapewnili swojską rozrywkę gościom spędzającym w mieście swój urlop i mieszkańcom, którzy równie chętnie przyszli na zabawę pod muszlą. Cel imprezy był szczytny - zespoły zbierają pieniądze na swój wielki, tegoroczny wyjazd. Jesienią rabczańscy górale wybierają się bowiem na dłuższą wycieczkę do Edynburga w Szkocji, a wszystkie zarobione na festynie pieniądze idą właśnie na ten cel. Na gości Festynu Góralskiego czekały konkursy z nagrodami i zabawy, dobrze zaopatrzony bufet z domowymi przysmakami i grillem, a także kiermasz rękodzieła. Główną nagrodą w loterii fantowej był rower, który wygrali turyści z Nowego Sącza. W programie imprezy znalazły się występy zespołów regionalnych Małolipniczanie z Orawy, grupy zagórzańskiej z Kasiny Wielkiej, zespołów Robcusie i Robcanie,  także orkiestry dętej OSP Rabka-Zdrój. Na koniec wystąpił zespół folkowo-swingowy Holeviaters, a imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Pokusa.

Współorganizatorami imprezy byli Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Miejski Ośrodek Kultury.

2018-07-21-Festyn góralski w amfiteatrze

22 lipiec 2018