21 maj 2019

IX Sesja Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju

Przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju informuje, że 29 maja 2019r. /środa/ o godz. 15.00 w Urzędzie Miejskim w Rabce – Zdroju przy ul. Parkowej 2 (Sala Obrad) odbędzie się IX Sesja Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

Porządek obrad:

1.    Otwarcie IX sesji VIII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

2.    Przyjęcie protokołu z VIII sesji VIII Kadencji Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju.

3.    Sprawozdanie Burmistrza Rabki – Zdroju z działalności międzysesyjnej.

4.    Podjęcie uchwał na wniosek Burmistrza Rabki – Zdroju:

1)    w sprawie: wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości,
2)    w sprawie: ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rabka-Zdrój oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, od dnia 1 września 2019 roku,
3)    w sprawie: zmian w budżecie gminy na 2019 rok,
4)    w sprawie: zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy Rabka-Zdrój na lata 2019 – 2027,
5)    w sprawie: zaciągnięcia kredytu długoterminowego.
5.    Podjęcie uchwały na wniosek radnych Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju  w sprawie: udzielenia pełnomocnictwa do złożenia odpowiedzi na skargi i reprezentowania Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju w postępowaniu przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie i Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie w sprawie skarg Prokuratora Okręgowego w Nowym Sączu na uchwały Rady Miasta Rabka-Zdrój z 28 października 2010 roku LXII/442/10 w sprawie uchwalenia statutu sołectwa Chabówka, LXII/443/10 w sprawie uchwalenia statutu sołectwa Rdzawka, LXII/444/10 w sprawie uchwalenia statutu sołectwa Ponice oraz z 10 listopada 2010 roku LXIII/455/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Zaryte”, LXIII/456/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Słone”, LXIII/457/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Traczykówka”, LXIII/458/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Nowy Świat”, LXIII/459/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Centrum”, LXIII/460/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Orkana”, LXIII/461/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Łęgi”, LXIII/462/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Rynek”, LXIII/463/10 w sprawie uchwalenia statutu Osiedla „Sądecka”.

6.    Przekazanie radnym Rady Miejskiej raportu o stanie Gminy Rabka-Zdrój za rok 2018.

7.    Poinformowanie o  pismach skierowanych do Rady Miejskiej.

8.    Interpelacje i wnioski radnych.

9.    Zamknięcie sesji.

- do udziału w której serdecznie zaprasza

Wiceprzewodniczący  Rady Miejskiej w Rabce - Zdroju

/-/   Marek Ciepliński