08 sty 2019

„Jeżdżę z głową 2019"

Województwo Małopolskie dostrzegając konieczność popularyzacji sportów zimowych oraz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej w regionie, realizuje projekt „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Projekt ten w Gminie Rabka-Zdrój w 26,98%  finansowany jest ze środków Województwa Małopolskiego, pozostałe 73,02% z funduszy Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Całkowity koszt to 6 300 zł.

W projekcie uczestniczy 24 uczniów szkół podstawowych, podzielonych na 2 grupy, dla których zorganizowano kurs nauki jazdy na snowboardzie i nartach. Zajęcia odbywają się w czasie ferii zimowych na stoku narciarskim „U ŻURA” w cyklu sześciu 3-godzinnych lekcji. W ramach projektu uczestnicy mają zapewniony transport na stok,  instruktora, przejazdy oraz koszty związane z wypożyczeniem sprzętu.

Program „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” realizowany jest od 2012 roku. To inicjatywa, której celem oprócz nauki jazdy jest również dbanie o bezpieczeństwo na stoku oraz promocja zdrowego stylu wśród młodych Małopolan. Dodatkowo program wspiera rozwój regionu jako miejsca przyjaznego rekreacji
i uprawianiu sportów zimowych.