14 sie 2018

"Koncerty wolności" w Rabce-Zdroju

„Małopolska - moja wolność” - pod takim hasłem samorząd województwa będzie świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń będzie koncert 100 orkiestr dętych grających równolegle w pięciu miastach, w tym samym dniu, o tej samej porze. Rabce przypadł zaszczyt bycia jednym z nich. 9 września o godz. 15.00 z Placu św. Mikołaja do Amfiteatru przejdzie korowód orkiestr, a o godz. 15.30 pod muszlą odbędzie się koncert uświetniający ten wielki, narodowy jubileusz. Wezmą w nim udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna, Orkiestra Dęta OSP z Męciny, Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej,  Orkiestra Dęta OSP z Rabki-Zdroju, Miejska  Orkiestra Dęta z Nowego Targu,  Orkiestra Dęta Echo Podhala z Limanowej, Cantantes Angelicus & Chór Dziecięcy z Rabki-Zdroju, zespół muzyczny Holeviaters i Studio So Beat z Rabki-Zdroju.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Marszałek Małopolski Jacek Krupa i Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.